Úvodná strana / Prístupnosť

Prístupnosť

Internetová prezentácia www.HTSystem.cz je tvorená so snahou o maximálnu prístupnosť svojho obsahu. Spĺňa všetky dôležité zásady prístupnosti podľa metodiky Blind Friendly Web (projekt Zjednotenej organizácie slabozrakých a nevidomých), novely zákona č. 365/2000 Zz i WCAG 1.0.

Všetky texty sú definované v relatívnych jednotkách a je možné ich jednoducho zväčšovať a zmenšovať pomocou štandardných nástrojov internetových prehliadačov.

HTML dokumenty sú tvorené štrukturálnym XHTML 1.0 Strict. K vizuálnej prezentácii potom používa kaskádových štýlov (CSS). Kaskádové štýly je možné vypnúť pomocou odkazu Vypnúť CSS (štýly idú potom opäť zapnúť). Táto funkčnosť vyžaduje povolené cookies v prehliadači.

Pre najdôležitejšie navigačné prvky tohto webu sú použité nasledujúce klávesové skratky (tzv. Accesskeys):

[Alt + 0] - prehlásenie o prístupnosti
[Alt + 1] - úvodná strana
[Alt + 2] - kontaktné informácie
[Alt + 5] - mapa serveru


Celá prezentáciu je postavená na robustnom publikačnom systéme Moje redakce ©, ktorý pre vás dodáva Anawe (www.anawe.cz - Všetko pre Vašu prezentáciu nielen na internete).

Ak nájdete na týchto stránkach čokoľvek, čo by podľa vás nezodpovedalo požiadavkám prístupnosti, informujte nás, prosím, vykonáme kroky na odstránenie týchto nedostatkov.